noscript-img

Archiwum wydarzeń
Artykuł dodano dn. 01.09.2019 r. | autor: Administrator

  Wydarzenia szkolne w roku 2023/24
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2022/23
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2021/22
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2020/21
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2019/20
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2018/19
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2017/18
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2016/17
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2015/16
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2014/15
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2013/14
X

WYCIECZKA KLAS I – III DO KRAKOWA

wydarzyło się 25.10.2014 r. | autor: Iwona Kapcia

Dnia 19 marca 2014 r. uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami wyjechali na wycieczkę do Krakowa. W Multikinie przy ulicy Dobrego Pasterza dzieci uczestniczyły w lekcji multimedialnej na temat: „Kto tak pięknie gra? – o muzyce w filmach dla dzieci”. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali prowadzącego, który przekazywał jak ważna jest muzyka w filmie, wskazał różnice między melodią a piosenką. Prowadzący ciekawie przedstawił historię tworzenia muzyki filmowej. Uczniowie zapoznali się z pracą kompozytora filmowego, „odwiedzili” studio nagraniowe, w którym orkiestra nagrywa muzykę.Podczas lekcji dzieci wzięły udział w zagadkach i wspólnym śpiewaniu piosenki filmowej. Lekcja świetnie łączyła edukację i rozrywkę. Po zakończeniu lekcji multimedialnej i krótkiej przerwie uczniowie obejrzeli spektakl filmowy pod tytułem: „Roboty”. Film bardzo się podobał, o czym świadczyły żywiołowe reakcje widzów w trakcie projekcji. Następnie grupa udała się w drogę powrotną do szkoły.

AKCJA - POMAGAMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

wydarzyło się 19.03.2014 r. | autor: Iwona Kapcia

Klasy młodsze od późnej jesieni systematycznie dokarmiały ptaki w ogrodzie szkolnym, chociaż na dworze nie było srogiej, mroźnej aury. W związku z prowadzoną akcją pomagania zwierzętom zimą w dniu 27 lutego odbyło się spotkanie dzieci klas I – III. Pani T. Dębek zachęcała wszystkich uczniów do dokarmiania ptaków, uświadamiała, że prowadzona akcja jest potrzebna. Następnie uczniowie klasy I zaprezentowali krótkie przedstawienie pod tytułem: „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Po występie klasy I przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w quizie wiedzy na temat lasu oraz dokarmiania zwierząt zimą. Dzieci świetnie poradziły sobie z odpowiedziami na pytania. Pierwsze miejsce ex aequo zajęły klasy II i III, drugie miejsce zajęła klasa I. Podczas poniedziałkowego apelu dzieci otrzymały nagrody.

OBCHODY DNIA BABCI I DNIA DZIADKA

wydarzyło się 21.01.2014 r. | autor: Iwona Kapcia

Dnia 21 stycznia, w godzinach przedpołudniowych uczniowie klas I – III wraz z paniami zorganizowali obchody Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie odbyło się w sali Domu Ludowego, gdzie licznie przybyli goście zaproszeni przez swoich wnuków. Dzieci przygotowały i zaprezentowały ciekawy program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. W występ wpleciono również elementy tańca. Program bardzo się zebranym podobał i wywołał wiele emocjonalnych doznań. Następnie dzieci złożyły dziadkom życzenia i wręczyły upominki. Zaproszeni goście oraz uczniowie zostali poczęstowani ciastem i herbatą, które przygotowały i podały mamy.
Spotkanie należało do udanych, było wyrazem szacunku wobec babć i dziadków, zacieśniło rodzinne więzi.

PODZIĘKOWANIE

wydarzyło się 05.05.2014 r. | autor: Iwona Kapcia

PODZIĘKOWANIE

Uczniowie i Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują za przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2012 naszej szkole.
Zebrana w ten sposób kwota (w wysokości 222,10 zł) została przeznaczona na zakup książek do biblioteki szkolnej.
DZIĘKUJEMY I LICZYMY NA DALSZĄ POMOC!


PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA NASZEJ SZKOŁY

wydarzyło się 01.01.2014 r. | autor: Iwona Kapcia


Dyrektor i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Grojcu zwracają się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz naszej szkoły. Jest to możliwe dzięki umowie, którą podpisaliśmy ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole "Małopolska", w ramach akcji "1% dla naszej szkoły".
Przekazana kwota przyczyni się do stworzenia lepszych warunków edukacyjnych naszych dzieci.
Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie 1% podatku od uzyskanego dochodu zamiast do budżetu państwa możecie Państwo przekazać na rzecz naszej szkoły. Szkoła zobowiązuje się do wydatkowania przekazanych środków zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Ponadto szkoła obowiązkowo przedstawi po zakończeniu roku obrachunkowego, sprawozdanie spożytkowania otrzymanej kwoty – celem prawidłowego rozliczenia wynikającego z obowiązku szczegółowych rozliczeń działalności pożytku publicznego.
Przekazana kwota przyczyni się do stworzenia lepszych warunków edukacyjnych naszych dzieci.

Zachęcamy i serdecznie dziękujemy. Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Sympatycy Szkoły.

Dane potrzebne podczas wypełniania formularza PIT:
Numer KRS: 0000052078
Cel szczegółowy:Dla Szkoły Podstawowej w Grojcu, gmina Alwernia


UDZIAŁ W PROJEKCIE - MŁODZI WYKSZTAŁCENI

wydarzyło się 31.12.2014 r. | autor: Iwona Kapcia

Od grudnia 2013 roku nasza szkoła bierze udział w realizowanym przez Gminę Alwernia projekcie "Młodzi, wykształceni", współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Priorytet IX: Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej, jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Poddziałanie nr 9.1.2 - Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic, w jakości usług edukacyjnych.
W ramach projektu uczniowie klasy IV i VI biorą udział w następujących zajęciach:

a) zajęcia wyrównujace z matematyki,
b) zajęcia rozwijające wiedzę i umiejętności z informatyki,
c) zajęcia rozwijające wiedzę i umiejętności z języka angielskiego wspomagane e-learningowo.

Uczestnicy projektu otrzymali bezpłatne podręczniki oraz mogą korzystać z platformy e-learningowej Edumaster (http://alwernia.edumaster.pl).
W czasie zajęć trwajacych 1,5 godziny uczniowie korzystają z cateringu (drożdżówka i sok).
Projekt zakończy się w czerwcu 2014 roku.

PROJEKT - MY WORLD, YOU WORLD - JĘZYK ANGIELSKI OKNEM NA ŚWIAT

wydarzyło się 31.12.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

31 grudnia 2013 roku zakończyła się realizacja dużego projektu, w ramach Programu English Teaching 2012, finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Projekt objął swoim bezpośrednim zasięgiem uczniów klas IV - VI naszaj szkoły. Jego koordynatorem, a zarazem autorem, była pani Jadwiga Jaśko. Napisany przez panią Jaśko wniosek został złożony do Nidzickiej Fundacji Rozwoju "Nida" przez Stowarzyszenie Sympatyków Grojca.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

wydarzyło się 25.11.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy w młodszych klasach Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Pluszowy miś jest ulubieńcem każdego dziecka i w tym dniu gościł w naszych klasach przez cały dzień. Dumnie siedział na ławce szkolnej i „zaglądał” swojemu właścicielowi do książek i zeszytów, pilnując przy tym poprawności wykonywania zadań w zeszycie lub karcie pracy. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o życiu i zwyczajach niedźwiedzia brunatnego oraz o tym w jaki sposób pluszowy miś znalazł się na rynku zabawek. Uczniowie brali udział w różnych konkursach i zabawach, w których bohaterem był pluszowy miś i niedźwiedź brunatny. Skosztowali również słodkiego i pożywnego miodziku, który był najlepszym przysmakiem Kubusia Puchatka.

WYCIECZKA DO KRAKOWA

wydarzyło się 19.11.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

19 XI 2013 roku uczniowie klas IV – VI wraz z opiekunami mieli możliwość uczestniczyć w wycieczce do Krakowa. Najpierw udaliśmy się do Szkoły Muzycznej w Nowej Hucie, aby obejrzeć przedstawienie pt. ,,Chłopcy z Placu Broni” w reżyserii J. Litwin – Widery. W role bohaterów spektaklu wcielili się studenci Państwowej Wyższej szkoły Teatralnej i aktorzy cieszyńskiego teatru. Twórcy przedstawienia położyli nacisk na takie wartości jak: miłość, przyjaźń, patriotyzm, oddanie dla ,,małej Ojczyzny”. Pouczali, że w szlachetności, uczciwości, wierności zasadom i ideałom mieści się prawdziwy sens życia. Następnie udaliśmy się na Rynek, gdzie obejrzeliśmy Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza i Bazylikę Mariacką. Jej kolorowe, utrzymane w gotyckim stylu wnętrze i przepiękny ołtarz Wita Stwosza wywarły na nas niezapomniane wrażenie. Po wyjściu z kościoła udaliśmy się do Collegium Maius – najstarszego gmachu uniwersyteckiego. Niestety, ku naszemu niezadowoleniu budynek był zamknięty z powodu remontu. Wobec tego szukaliśmy pozostałości po murach i basztach.
Wycieczkę należy zaliczyć do bardzo udanych i pouczających.

DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

wydarzyło się 14.11.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

Dnia 14 listopada klasy I – III obchodziły „Dzień owoców i warzyw”. Tego dnia każda klasa wykonała „kolorowe” kanapki wykorzystując do tego różne warzywa. Dzieci pracowały z wielkim entuzjazmem, a efektem ich starań były przepiękne „dzieła”. Podczas wspólnego spotkania uczniowie odczytali hasło dnia: „Aby nasz organizm dobrze się rozwijał, potrzebuje wielu witamin”. Pani T. Dębek oraz uczniowie klasy III przedstawili najważniejsze wiadomości dotyczące witamin i potrzeby jedzenia owoców i warzyw. Następnie odbył się quiz wiedzy. Dzieci brały udział w kalamburach oraz rozpoznawali owoce i warzywa. Każdy z uczestników otrzymał tematyczną kolorowankę do wykonania w domu. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą ze śpiewem piosenek o warzywach i owocach.

95. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

wydarzyło się 07.11.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

Święto Odzyskania Niepodległości od wielu już lat jest obchodzone przez wszystkich Polaków w całym kraju.
Również i my – pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Grojcu celebrowaliśmy je z należytym pietyzmem.
Nauka pieśni patriotycznych, stosowne gazetki w klasach, na korytarzu i w ogrodzie szkolnym, przygotowywana przez kilka tygodni wieczornica były dla dzieci doskonałą lekcją historii i miłości do Ojczyzny.
7 listopada 2013 r. o godzinie 17.00 w pięknie udekorowanej na tę okazję sali Domu Ludowego zebrali się zaproszeni goście (p. Burmistrz, przewodniczący Rady Miejskiej, radni, ksiądz proboszcz, sołtys i mieszkańcy Grojca) oraz gospodarze (pracownicy i uczniowie szkoły). Uroczystość miała bardzo podniosły charakter.
Na początku odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie głos zabrała p. Dyrektor, która w swoim wystąpieniu krótko przedstawiła historię walk narodowowyzwoleńczych Polaków. Mówiła o patriotyzmie i konieczności wychowania młodego pokolenia dla Ojczyzny. W dalszej części uroczystości na scenę wbiegły dzieci, które tańcem, śpiewem i poezją uświetniły to nasze wspólne spotkanie.
11 XI 2013 r. delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w gminnych obchodach Święta Odzyskania Niepodległości.
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

wydarzyło się 26.09.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

Dnia 26 września obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. O godzinie 8.00 uczniowie, nauczyciele oraz rodzice uczestniczyli we Mszy Świętej. Po wyjściu z kościoła dzieci z klasy I złożyły pod tablicą żołnierzy AK kwiaty i zapaliły znicz. Podczas apelu głos zabrała Pani dyrektor I. Knapik, która opowiadała uczniom o patronie szkoły – Szarych Szeregach. Następnie pani dyrektor zadawała pierwszakom pytania dotyczące obowiązków ucznia, bezpieczeństwa na drodze oraz Patrona Szkoły. Uczniowie dobrze radzili sobie z odpowiedziami i zdaniem zebranych „zdali egzamin”. Tym samym mogli być pasowani na ucznia, czego uroczyście dokonała przewodnicząca szkoły Patrycja Tekielak. Po uroczystościach wszystkie klasy wraz i opiekunami udali się do Krakowa do Muzeum Armii Krajowej. Zwiedzanie odbyło się w trzech grupach, aby wiedza o AK w jak najbardziej odpowiedni sposób została przedstawiona uczniom klasy najmłodszej i klasy VI.Po zwiedzeniu Muzeum dzieci nabyły w sklepiku pamiątki, aby móc choć po części utrwalić poznaną wcześniej wiedzę.

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

wydarzyło się 02.09.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

2 września 2013 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny - 2013/2014. Jak co roku zebraliśmy się na Mszy Świętej, a potem udaliśmy się do Domu Ludowego. Obecnych na uroczystości uczniów, rodziców i grono pedagogiczne gorąco powitała Dyrektor Szkoły - pani Iwona Knapik, życząc wszystkim owocnej pracy i wielu sukcesów. Szczególnie ciepło Pani Dyrektor powitała pierwszoklasistów. Po krótkim programie artystycznym przygotowanym przez klasę III, pod kierunkiem pani Doroty Pater-Krańskiej, uczniowie udali się na pierwsze powakacyjne spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Piękną dekorację przygotowała pani Jadwiga Gniewek-Sporysz.X


  Wydarzenia szkolne w roku 2012/13
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2011/12
zobacz