noscript-img

Archiwum wydarzeń
Artykuł dodano dn. 01.09.2019 r. | autor: Administrator

  Wydarzenia szkolne w roku 2023/24
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2022/23
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2021/22
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2020/21
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2019/20
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2018/19
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2017/18
X

PIKNIK RODZINNY

wydarzyło się 09.08.2018 r. | autor: Iwona KapciaW sobotę, 9 VI 2018 r. rodzice oraz uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Grojcu spotkali się na boisku, aby wspólnie spędzić czerwcowe, gorące przedpołudnie.
Gości powitała Pani Dyrektor. Przedstawiła plan Pikniku i złożyła przybyłym najlepsze życzenia. Po wystąpienie Pani Knapik klasy I – III zaprezentowały przygotowane przez siebie przedstawienie. Następnie odbyły się zawody sportowe. Dzieci mogły się wykazać w grze terenowej „Numerki”. Brały udział w wyścigu w spodniach, wyścigu spętanych, przeciąganiu liny, skokach w workach, hydronetce, nartach i polewaniu wody.
Kolejnym punktem imprezy była prezentacja plakatów nt. zdrowego trybu życia. Poczęstunek przygotowały mamy i strażacy z OSP Grojec. Drugi Piknik Rodzinny przeszedł już do historii, ale na pewno zostanie w pamięci jego uczestników. Było to radosne wydarzenie.

(U)ratujemy pszczoły.

wydarzyło się 11.03.2018 r. | autor: Iwona KapciaUczennice klasy VII: Aleksandra Gniewek, Karolina Filipek i Oliwia Karcz reprezentowały naszą szkołę w wieloetapowej Powiatowej Olimpiadzie Pszczelarskiej, organizowanej Przez LGD Chrzanów "Partnerstwo na Jurze". Idea tego konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat pszczół, ich znaczenia dla życia człowieka i przyrody oraz zwrócenie uwagi na niepokojące zjawisko jakim jest ich wymieranie. Konkurs obejmował zaprojektowanie i wykonanie stroju dla chłopca i dziewczyny oraz gadżetu nawiązującego do pszczelarstwa , a także autorskiego przedstawienia scenicznego o tematyce ekologii pszczół . Ten etap realizowaliśmy z pomocą wielu uczniów i uczennic zarówno z klasy IV jak i VII przy ogromnej pomocy pań: K . Szali i J. Sporysz. Ostatnią część stanowił test pisemny i odpowiedź ustna, kiedy to nasze uczennice miały się wykazać wiedzą na temat pszczół i pszczelarstw .Jeszcze nie wiemy jak nas oceniono niemniej na pewno Karolina , Oliwia i Ola wiedzą o pszczołach tak dużo , że już dzisiaj mogą ule , a nawet pasiekę zakładać. Wszystkim ,którzy angażowali się w olimpiadzie dziękujemy ,oczywiście głównie Bohaterkom , ale również panu Janowi Ciupkowi , który opowiadał nam o swojej pasji czyli pszczelarstwieWYSTĘP JANA PAWLAKA

wydarzyło się 07.05.2018 r. | autor: Iwona Kapcia

7 maja 2018 roku gościliśmy w naszej szkole p. Jana Pawlaka, który zaprezentował program „Perkusyjne ABC”.
W trakcie jego trwania prowadzący przekazał podstawowe informacje o instrumentach perkusyjnych. Zachęcał do interaktywnej zabawy, w której dzieci miały okazję zagrać na nietypowych i nieznanych im instrumentach i doskonale bawić się przy ciekawej i pełnej ekspresji muzyce.
Pan Pawlak wystąpił z ciekawym repertuarem zawierającym muzykę poważną w ciekawych i przystępnych aranżacjach jak i hity muzyki rozrywkowej doskonale znane dzieciom z bajek i radia. Uczniowie poznali ponadczasowe nazwiska muzyki klasycznej jak W.A. Mozart czy G. Bizet.


1% PODATKU DLA NASZEJ SZKOŁY

wydarzyło się 07.05.2018 r. | autor: Iwona Kapcia

Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne i Uczniowie serdecznie dziękują wszystkim ludziom dobrego serca za przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2016 naszej szkole. Zebrana w ten sposób kwota w wysokości 1925,00 zł, zostanie przeznaczona na zakup pomocy dydaktycznych.
Dziękujemy!

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

wydarzyło się 06.05.2018 r. | autor: Iwona Kapcia

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki udziałowi w programie biblioteka szkolna wzbogaci się o nowe pozycje książkowe o wartości 5000 zł (1000 zł jako wkład własny przekazała Gmina Alwernia).
W ramach programu wszystkie klasy realizują projekty edukacyjne z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej. Aby zachęcić uczniów do odwiedzin biblioteki oraz promować czytelnictwo pani bibliotekarka w ramach Dnia Głośnego Czytania odwiedziła uczniów klas I-III.
Realizując projekt klasa I poznała twórczość Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Uczniowie recytowali znane wiersze oraz wykonali pracę plastyczną pt. „Na straganie”.
(projekt w trakcie realizacji)

PROJEKT - JUŻ PŁYWAM

wydarzyło się 05.05.2018 r. | autor: Iwona Kapcia

Gmina Alwernia po raz kolejny realizuje projekt „Już pływam”. Działaniami projektowymi zostali objęci między innymi uczniowie klasy IV. Kurs obejmujący 20 godzin nauki pływania prowadzony jest przez wykwalifikowanych instruktorów na krytej pływalni w Ośrodku Sportowo – Rekreacyjnym w Piekarach (Centrum Edukacyjne „Radosna Nowina 2000”).

OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

wydarzyło się 03.05.2018 r. | autor: Iwona Kapcia


„Witamy Cię, polskich serc święto!
Witamy Cię, Trzeci dniu maja”.

                    (Seweryn Goszczyński)

      227 rocznica uchwalenia ”Konstytucji 3 Maja” to wspaniała okazja, aby wspólnie celebrować ważne dla Polski i Polaków wydarzenia.
      30 IV 2018 r. Koło Żywego Słowa zaprosiło p. Dyrektor, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Grojcu na akademię upamiętniającą ten podniosły moment w dziejach naszego narodu.
      3 V 2018 r. delegacja szkoły uczestniczyła w gminnych obchodach majowego święta. Po uroczystej Eucharystii złożyła kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, wzięła udział w happeningu flagowym. Po wysłuchaniu przemówienia Burmistrza – T. Siemka, obejrzeniu krótkiego montażu słowno – muzycznego w wykonaniu uczniów z Kwaczały i odśpiewaniu „Roty” wróciliśmy do swoich domów, aby w gronie najbliższych cieszyć się i świętować.


UDZIAŁ W PRZEDSTAWIENIU - KU NIEPODLEGŁEJ

wydarzyło się 29.01.2018 r. | autor: Iwona Kapcia

Dnia 29.01.2018 r. klasy I- VII wzięły udział w przedstawieniu pod tytułem „Ku niepodległej” – opowieści o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę, przygotowanym przez Grupę Artystyczną REKONSTRUKTO.
Był to specjalny program z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, który upamiętnił 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego.
Uczniowie wysłuchali opowiadania o powstaniach narodowych, sytuacjach pod zaborami. Poznali legendę – marszałka Józefa Piłsudskiego, jego rolę w dążeniach niepodległościowych. Dzieci miały okazję zobaczyć stroje z różnych epok – szwoleżera, powstańca, kosyniera, oficera I brygady Legionów Polskich. Dużą atrakcją okazało się zaprezentowanie uzbrojenia i ekwipunku żołnierzy.
W trakcie spotkania uczniowie włączali się do wspólnej zabawy poprzez „przebieranie się” w stroje, pokaz pracy sanitariuszki, pokaz walki żołnierzy, pokaz musztry.
W drugiej części spotkania uczniowie poszczególnych klas z bliska oglądali, z dużym zaciekawieniem kolekcję replik broni. Przedstawienie było wielką lekcją historii, na pewno jedną z wielu, które czekają nas w najbliższym czasie.


OBCHODY DNIA BABCI I DZIADKA

wydarzyło się 22.01.2018 r. | autor: Iwona Kapcia

Dnia 22 stycznia 2018 r. w godzinach popołudniowych zostały zorganizowane obchody Dnia Babci i Dziadka. Na Sali Domu Ludowego zebrali się zaproszeni goście – babcie i dziadkowie. Uczniowie klas I – III w pięknie udekorowanej sali zaprezentowali ciekawy program artystyczny składający się z jasełek, montażu słowno – muzycznego oraz tańca nowoczesnego. Po występie uczniowie wręczyli babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Rada Rodziców zadbała o poczęstunek dla gości oraz dla dzieci. Czas upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości i wzruszeń.PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE

wydarzyło się 09.01.2018 r. | autor: Iwona Kapcia

9.01.2018 r. uczniowie klas IV – VII mieli okazję obejrzeć profilaktyczne przedstawienie pt.: „Wyjść poza schemat”, sponsorowane przez Burmistrza – p. Tomasza Siemka.
Poruszało ono problem cyberprzemocy i jej przejawów. W przystępnej formie informowano, jak poradzić sobie z agresorami i gdzie szukać pomocy. Uczyło empatii i właściwych zachowań.WIGILIA SZKOLNA

wydarzyło się 22.12.2017 r. | autor: Iwona Kapcia„Cicha noc, święta noc pokój niesie ludziom wszem…”

Aby uczcić wydarzenia sprzed 2000 tysięcy lat, narodzenia Boga – człowieka, 22.12.2017 r. zebraliśmy się w Sali Domu Ludowego. Odczytaliśmy stosowny fragment z „Ewangelii” wg świętego Łukasza. Z uwagą wysłuchaliśmy słów, które skierował do nas ksiądz proboszcz. Następnie mieliśmy przyjemność obejrzeć bardzo piękne „Jasełka” przygotowane przez uczniów klas I – III. Na koniec nauczycieli obdarowano prezencikami wykonanymi przez dzieci.
Druga część uroczystości odbywała się w klasach, gdzie składaliśmy sobie życzenia, łamaliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy. To były niezapomniane chwile.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

wydarzyło się 24.10.2017 r. | autor: Iwona Kapcia

W tym roku szkolnym Dzień Pluszowego Misia był organizowany przez wychowawców w klasach w piątek, 24.11.2017 r.
Panie nauczycielki zapoznały dzieci z historią pluszowego misia. Czytały fragmenty książek o misiach. Jednym z punktów obchodów było kolorowanie wybranego misia – Uszatka, Paddingtona, Puchatka. Miłym akcentem okazało się degustowanie miodu na kawałku kruchego andruta. Dzieci miło i ciekawie spędziły czas. Dużo wyniosły ze spotkania o swoich przyjaciołach misiach.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

wydarzyło się 21.10.2017 r. | autor: Iwona Kapcia

W ramach obchodów Dnia Życzliwości, który przypada 21 listopada pani pedagog szkolny odwiedziła wszystkie klasy z krótką pogadanką na temat życzliwości.
W klasach odbyło się głosowanie na Króla/Królową Życzliwości. Uczniowie pisali również wiersze na ten temat. Na szkolnym apelu niektóre wiersze zostały odczytane, a ich autorzy otrzymali słodkie nagrody.

OBCHODY ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY

wydarzyło się 27.09.2017 r. | autor: Iwona Kapcia

„Dopóki pamiętamy o przeszłości, dopóty mamy szansę na lepszą przyszłość”.
Jak co roku, obchodziliśmy kolejną, tym razem 78 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego i powstania Szarych Szeregów – Patrona naszej szkoły. Do tego święta przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Uczniowie czytali na lekcjach książkę A. Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”. Poznawali historię Rudego, Zośki i Alka trudne czasy, w których przyszło im dorastać. Dowiedzieli się, co kształtowało charaktery przedwojennych harcerzy, że dla nich ważne było „pięknie żyć i pięknie umierać”.
27 września, około godziny 17, udaliśmy się do kościoła, gdzie odprawiono uroczystą Mszę Świętą w intencji poległych w czasie wojny i za uczniów naszej szkoły, by naśladując swoich rówieśników sprzed lat, kochali Ojczyznę i byli jej wierni. Po eucharystii złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze pod tablicą Armii Krajowej. Następnie przeszliśmy na boisko. Tu po apelu i odśpiewaniu hymnu szkoły przewodnicząca SU dokonała pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Kiedy zapadł zmrok, zapaliliśmy w ogrodzie ognisko. Siedząc w kręgu, słuchaliśmy opowieści zastępowej – absolwentki naszej szkoły, która przedstawiła historię ZHP, recytowała poezję K. K. Baczyńskiego, grała na gitarze, przy akompaniamencie której śpiewaliśmy harcerskie piosenki.
To było piękne popołudnie i wieczór. Wierzymy, że dzięki takim spotkaniom pamięć o bohaterach przetrwa, a Rudy, Alek i Zośka znajdą swoich naśladowców.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

wydarzyło się 01.09.2017 r. | autor: Iwona Kapcia

O godzinie 8.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Z uwagą wysłuchaliśmy kazania księdza proboszcza. Następnie byliśmy świadkami ślubowania uczniów klasy I, którzy z przejęciem powtarzali po pani Dyrektor słowa przyrzeczenia. Po Eucharystii w uroczystym pochodzie przeszliśmy do Domu Ludowego. Tu głos zabrała p. Dyrektor. Pozdrowiła zabranych, przedstawiła wychowawców, nowe nauczycielki i gorąco przywitała w progach naszej szkoły najmłodszych uczniów. Tę część uroczystości zakończył występ uczniów klasy IV. Na koniec przeszliśmy do szkoły, gdzie miały miejsca spotkania z wychowawcami.

X


  Wydarzenia szkolne w roku 2016/17
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2015/16
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2014/15
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2013/14
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2012/13
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2011/12
zobacz