noscript-img

Archiwum wydarzeń
Artykuł dodano dn. 01.09.2019 r. | autor: Administrator

  Wydarzenia szkolne w roku 2023/24
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2022/23
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2021/22
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2020/21
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2019/20
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2018/19
X

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

wydarzyło się 19.6.2019 r. | autor: adminDnia 19 czerwca 2019 roku zakończyliśmy rok szkolny. W kościele odbyła się Msza Święta, podczas której modlitwą i śpiewem dziękowaliśmy Panu Bogu za przeżyty czas. Jednocześnie prosiliśmy o szczęśliwy i udany okres wakacyjny.
W czasie zakończenia roku szkolnego na sali w Domu Ludowym głos zabrała Pani Dyrektor I. Knapik. Dokonała podsumowania osiągnięć uczniów oraz podziękowała rodzicom za współpracę. Szczególnym gościem na naszej uroczystości była Pani Burmistrz Beata Nadzieja – Szpila, która również zabrała głos.
Klasa VIII pożegnała szkołę w formie podziękowań dla nauczycieli i prezentacji multimedialnej – „ Absolwenci szkoły za 15 lat”. Krótkie pożegnanie swoich starszych kolegów przygotowały klasy VI i VII. Ósmoklasiści otrzymali drobne upominki.
Po tej części uroczystości nauczyciele i uczniowie udali się do szkoły, do sal lekcyjnych, gdyż tam nastąpiło rozdanie świadectw.

Wiosenny Konkurs Recytatorski - Wiosna w poezji polskiej.

wydarzyło się 17.6.2019 r. | autor: admin17 czerwca odbył się w naszej szkole Wiosenny Konkurs Recytatorski pod tytułem: ”Wiosna w poezji polskiej”.
Organizatorkami konkursu były panie: T. Dębek, N. Zelech. Szkolny etap konkursu poprzedziły klasowe eliminacje przeprowadzone przez panią nauczycielkę j. polskiego i panie nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie żywego słowa, kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości, popularyzacja literatury pięknej oraz promowanie talentów recytatorskich.
W Komisji Konkursowej zasiadły: pani dyrektor I. Knapik, pani polonistka K. Szala oraz pani z edukacji wczesnoszkolnej H. Dudek. Komisja kierowała się następującymi kryteriami oceny: wybór utworu w kontekście tematu, opanowanie pamięciowe utworu, trafność interpretacji utworu, kultura słowa a także ogólny wyraz artystyczny.
Najpierw zaprezentowali się uczniowie klas młodszych, następnie uczniowie starszych klas. Gdy Komisja Konkursowa udała się na naradę jedna z uczennic klasy IV pięknie zaśpiewała dla wypełnienia oczekiwania na wyniki konkursu.
Po niedługim czasie Jury ogłosiło wyniki. I miejsce w kategorii klas I – III zajęła M. Chodacka, II miejsce – Sz. Matiasik, III miejsce przypadło L. Ciołek. Wśród uczniów klas starszych I miejsce zajął T. Sadowski, II – Sz. Łyszczarz natomiast na III miejscu znalazła się Z. Bień. Zwycięzcy otrzymali nagrody w formie kubków oraz przyborów szkolnych. Drobne upominki otrzymali również wszyscy biorący udział w Konkursie. Dziękujemy Komisji Konkursowej oraz wszystkim uczniom za udział w Konkursie Recytatorskim, nagrodzonym gratulujemy.

Wycieczka klas I-III do Krakowa

wydarzyło się 28.05.2019 r. | autor: adminDnia 28 maja uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, który jest oddziałem Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.
Ogród Doświadczeń to sensoryczny park edukacyjny, z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki z zakresu mechaniki, optyki, magnetyzmu, hydrostatyki i akustyki.
Znajdują się tam oryginalne, duże urządzenia, których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, jak również bawić i przyswajać wiedzę. Wycieczka stała się ciekawym doświadczeniem, uczniowie przez własne doświadczenie próbowali zrozumieć zjawiska fizyczne, a przy tym świetne się bawić.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie na ulicy św. Wawrzyńca. Celem wycieczki był udział w wystawie tramwajowej. Uczniowie obejrzeli największe i najbardziej reprezentatywne spośród wszystkich polskich kolekcji zabytkowych. Kolejnym etapem Naszej wycieczki były warsztaty „Przyciąganie-odpychanie”. W trakcie których dzieci poznały pojęcie grawitacji, dowiedziały się, jak skleić dwa balony bez użycia kleju i czym jest ferrofluid. Wykonali samodzielnie serię prostych doświadczeń obrazujących zjawiska związane z elektrostatyką, magnetyzmem i grawitacją.

Obchody Dnia Ziemi

wydarzyło się 17.5.2018 r. | autor: admin

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by ludzie pochylili się nad losem naszej planety, na której dane jest im żyć. Pomysłodawcą Dnia Ziemi był amerykański senator G. Nelson. Hasłem tegorocznych obchodów jest ochrona zagrożonych gatunków.

Również uczniowie naszej szkoły mieli okazję, by zastanowić się nad losem naszej planety. Z tej okazji uczniowie młodszych klas oglądali przedstawienie w wykonaniu klasy V. Uczniowie klas V – VIII brali udział w turnieju wiedzy, którego zakres obejmował zagadnienia z ekologii i sozologii, ze szczególnym uwzględnieniem hasła tegorocznych obchodów.

Dodatkowo uczniowie klasy VIII wykonali plakaty proekologiczne, które zostały ocenione przez wszystkich nauczycieli i uczniów. Gratulujemy zwycięzcom, mając nadzieję, że skorzystali nie tylko oni, ale też wszyscy obecni
 

Projekc MegaMisja

wydarzyło się 15.5.2019 r. | autor: adminNasza szkoła rozpocznie zajęcia MegaMisji we wrześniu. Zdobyliśmy 10 miejsce na 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji. Dotychczas z programu skorzystało już 800 szkół w całej Polsce. MegaMisja to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 1-3. W czasie zajęć prowadzonych przez 10 miesięcy nauki w szkole uczniowie poznają zasady bezpiecznego i kreatywnego korzystania z internetu. Uczą się m.in. jak zrobić dobre zdjęcie, jak legalnie skorzystać z internetowych źródeł czy jak przeprowadzić kampanię społeczną. Przypomnijmy sobie jeszcze raz jak wyglądały Nasze MEGA dzieciaki z klasy I i II.Nasza szkoła stara się o udział w projekcie MegaMisja MEGA dzieciaki z Klasy I i II podróżowały w zeszłym tygodniu w kosmos. Nagrali -60sekundowy filmik promujący ich edukację. Trzymamy kciuki za ich udział w ogólnopolskim projekcie. Celem konkursu jest podnoszenie kompetencji cyfrowych w szkołach poprzez udział w Mega Misji - programie nowoczesnej edukacji cyfrowej. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji kosmicznych strojów.

  


Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

wydarzyło się 30.4.2019 r. | autor: admin

Dnia 30 kwietnia 2019 zebraliśmy się na sali gimnastycznej, by jak co roku uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pań A. Hojowskiej i J. Jaśko zaprezentowała klasa IV. Ale jak zaprezentowała! Kolejne barwne obrazy przenosiły nas do XVIII wiecznej Warszawy. Mogliśmy zobaczyć królewski dwór i karczmę, w której żywo dyskutowano o doniosłym dokumencie jakim stała się pierwsza w Europie nowoczesna Konstytucja. Zobaczyliśmy reakcję władców zaborczych państw na to wydarzenie.
Reakcja widzów dowiodła, że przeżyli to święto i utrwalili sobie wiadomości historyczne. Dziękujemy twórcom spektaklu. ZDJĘCIE.(proponuje Pana Siostra)
Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie pani dyrektor I. Knapik, która przypomniała o zasadach bezpieczeństwa podczas długiego weekendu majowego. ZDJĘCIE.
Bogaci w fakty i wrażenia uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w Gminnych Obchodach Święta Konstytucji i Dnia Flagi w Alwerni. W happeningu z okazji Dnia Flagi zaprezentowała nas klasa w tym roku klasa III.

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

wydarzyło się 25.4.2019 r. | autor: admin


Dnia 25.04.2019 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania dla klas I – VI, zorganizowany przez panią bibliotekarkę M. Makowiecką. Wcześniej w poszczególnych klasach odbyły się eliminacje do etapu szkolnego. Każda klasa wyłoniła swoich reprezentantów do rywalizacji w kolejnym etapie.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: klas I – III oraz klas IV – VI. Celem konkursu było promowanie pięknego czytania, zachęcanie uczniów do czytania i prezentowania swoich umiejętności czytelniczych. Najpierw zaprezentowali się uczniowie z klas młodszych, potem uczniowie starsi. Każdy starał się najpiękniej pokazać.
Po naradzie Jury ogłosiło wyniki. W klasach młodszych I miejsce zdobyła J. Tekielak, II miejsce – J. Bigaj, III – zajęła L. Ciołek. Wśród uczniów starszych I miejsce zajął T. Sadowski, II miejsce ex aequo: K. Bień, Z. Bień, III miejsce przypadło Sz. Kwaterze. Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.
 

Wielkanoc. Tradycje i obyczaje

wydarzyło się 3.4.2019 r. | autor: adminW przedświąteczny piątek uczniowie klasy 2 i 3 przygotowali przedstawienie „Wielkanoc. Tradycje i obyczaje”. Dzieci były elegancko ubrane, były zajączki, pisanki, motylki, baranki, kurczaczki. Obok stał stół wielkanocny, a na nim: wiosenne kwiatki, koszyczek, pisanki, kurczaczek, baranek, palma, bazie, owies oraz baba wielkanocna. Trema była ogromna, emocji nie brakowało. Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej. Ten radosny czas obfituje w wiele zwyczajów a większość z nich znane jest od średniowiecza i praktykowane do dziś. Uczniowie w wystąpieniu przypomnieli nie tylko najważniejsze z nich ale także te mniej popularne i zanikające. Nie zabrakło też muzycznych akcentów a scenografię dopełniał piękny świąteczny stół wielkanocny. Miłym akcentem końcowym był słodki poczęstunek. Serdeczne życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych złożyła Pani Dyrektor oraz ksiądz proboszcz.
Rozstrzygnięto wtedy też szkolny konkurs na Kartkę Wielkanocna w języku angielskim. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.Spotkanie z weterynarzem

wydarzyło się 2.4.2019 r. | autor: adminDnia 2 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas I – III z weterynarzem – panią Gabrielą Nowak, mamą jednego z naszych uczniów. Gość przybył ze sprzętem potrzebnym w pracy weterynarza oraz z kotem.
Dzieci żywiołowo zareagowały na zwierzę, ale potem zachowywały się bardzo cicho i grzecznie. Pani Gabriela zapoznała uczniów z pracą weterynarza, pokazała badania na swoim zwierzaku i pozwoliła uczniom na wykonanie niektórych badań. Dzieci sprawdzały czystość uszu kota oraz słuchały bicia serca zwierzęcia.
Uczniowie zadawali mnóstwo pytań dotyczących opieki nad zwierzętami a pani Gabriela chętnie udzielała im odpowiedzi. Dziękujemy bardzo pani Nowak za spotkanie, które wzbogaciło naszą wiedzę na temat jednego z zawodów jakim jest weterynarz.

Powitanie wiosny

wydarzyło się 21.3.2019 r. | autor: adminW związku z pierwszym dniem wiosny wszystkie klasy w naszej szkole zadbały o ciekawy wystrój sal. Wcześniej Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniej udekorowaną salę.
Na ten dzień – to jest 21 marca uczniowie przygotowali stroje w kolorze zielonym. Miło było popatrzeć na różne jego odcienie.
Klasy młodsze udały się z marzannami na spacer po okolicy, zatrzymały się nad małą rzeczką w pobliżu szkoły. Na wydarzenie pożegnania zimy zostały zaproszone dzieci z przedszkola. Nad rzeczką doszło do spalenia symbolu zimy, pożegnania jej w ten sposób. Uczniowie recytowali przy tym wiersz: Marzanno, marzanno ty zimowa panna, w ogień cię wrzucamy, bo wiosnę witamy.
W drodze powrotnej do szkoły dzieci machały kolorowymi gaikami i śpiewały piosenki o wiośnie.

Wyjazd klas VI - VIII na spektakl do Chrzanowa

wydarzyło się 20.3.2019 r. | autor: admin

20 marca 2019 klasy: VI, VII i VIII uczestniczyły w spektaklu „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Przedstawienie przygotował Narodowy Teatr Edukacyjny im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Utwór J. Słowackiego nigdy nie traci na aktualności, dlatego warto go sobie przypomnieć. Aktorzy stworzyli barwne i interesujące widowisko, które dostarczyło nam wiele przyjemności. Uczniom oglądającym spektakl łatwiej było zrozumieć treść i przesłanie utworu wielkiego romantyka.;

Afryka pod lupą

wydarzyło się 18.3.2019 r. | autor: adminW marcu na zajęciach plastycznych dzieci odkrywały Afrykę. Zapoznawały się z mapą kontynentu, różnorodnością afrykańskich miast, plemionami zamieszkującymi Afrykę oraz jej kulturą. Wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Podczas zajęć powstały kolorowe prace przedstawiające zwierzęta safari, maski plemienne, amulety oraz rysunki afrykańskich zachodów słońca.

Europejski Dzień Logopedy

wydarzyło się 6.3.2019 r. | autor: admin6 marca Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Logopedy. Uczniowie wzięli udział w grupowych zajęciach logopedycznych, podczas których ćwiczyli gimnastykę buzi i języka, wykonując z ogromnym zaangażowaniem ćwiczenia usprawniające motorykę aparatu artykulacyjnego, oddechowego i fonacyjnego. Dzieci dowiedziały się także, w jaki sposób artykułować trudne głoski, wykonując „Zabawy logopedyczne wesołe i praktyczne”.Wyjście klas I- III do strażnicy OSP w Grojcu

wydarzyło się 28.2.2019 r. | autor: adminDnia 28.02.2019 roku klasy I – III udały się do strażnicy OSP w Grojcu, aby zapoznać się z pracą strażaka.
Na początku panowie strażacy przedstawili dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy. Następnie uczniowie z dużym zaciekawieniem wysłuchali opowiadania o pracy strażaka. Później dzieci zapoznały się z wyposażeniem samochodu strażackiego. Można było go dokładnie obejrzeć z bliska.
Uczniowie chętnie zadawali pytania strażakom. Na koniec grupa podziękowała strażakom i stanęła do pamiątkowego zdjęcia.Szkolna Poczta Walentynkowa

wydarzyło się 14.2.2019 r. | autor: adminSzkolna Poczta Walentynkowa to inicjatywa uczniów. Stała się już tradycją naszej szkoły i starsze roczniki przekazują ją młodszym. Uczniowie samodzielnie przygotowują skrzynkę na walentynki. Informacja o tym, że coś takiego będzie miało miejsce pojawia się zazwyczaj odpowiednio wcześniej, aby wszyscy chętni mogli przygotować walentynkę. W określonym czasie miłosne wyznania są zbierane do specjalnej skrzynki, a następnie - w dniu zakochanych lub w pobliżu 14 lutego na dużej przerwie wręczane. Walentynki często wykonywane są samodzielnie i wszystkie sprawiają wiele radości.Zabawa karnawałowa w naszej szkole klas I - IV

wydarzyło się 4.2.2019 r. | autor: adminW dniu 13. 02. w naszej szkole odbył się bal karnawałowo-walentynkowy. Sala Domu Ludowego wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową. Najpierw bawili się uczniowie klas I-IV, a później klas V-VIII.
Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz poczęstunku.

Amerykańscy koledzy

wydarzyło się 23.1.2019 r. | autor: adminOdpowiedź na świąteczne życzenia od kolegów z Ameryki. Uczniowie klas I-III otrzymali od swoich rówieśników odpowiedź na świąteczne życzenia. Oprócz pięknych kartek świątecznych dostaliśmy list i słodkie cukierki.

Dzień Babci i Dziadka

wydarzyło się 21.1.2019 r. | autor: adminDzisiaj, w naszej szkole odbyła się niecodzienna uroczystość – Dzień Babci i Dziadka. Sala Domu Ludowego wypełniona była po brzegi. Klasy I-III przygotowały na tą okoliczność część artystyczną.
Mili goście ze wzruszeniem oglądali występy swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami.
Na koniec po odśpiewaniu „100 lat” dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty.
W przyjęciu tak wspaniałych gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.
WSZYSTKIM BABCIOM I DZIADKOM ŻYCZYMY WIELU PIĘKNYCH CHWIL ZE SWOIMI WNUKAMI.

Karnawał (zapusty)

wydarzyło się 14.2.2018 r. | autor: adminKarnawał (zapusty) to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. Karnawał jest ściśle związany z tańcami, więc nie zabraknie ich również u nas. W naszej szkole rozpoczęliśmy karnawał od przygotowania masek. Oto i one.Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

wydarzyło się 7.1.2018 r. | autor: admin

Dokarmianie ptaków w okresie zimowym rozpoczęły dzieci z klas młodszych już w grudniu. 3 stycznia 2019 roku uczniowie i nauczyciele spotkali się w sali Domu Ludowego w związku z akcją pomagania zwierzętom zimą.
Pani H. Dudek zachęcała wszystkie dzieci do pomagania zwierzętom w przetrwaniu zimy. Uczniowie klasy I zaprezentowali przepiękne i ciekawe przedstawienie - ,,Witaj zimo” poświęcone temu tematowi.
Następnie dzieci udały się do ogrodu szkolnego celem uzupełnienia pożywienia ptakom. Zachęcamy wszystkich uczniów do dokarmiania ptaków – aby przetrwały ten trudny dla nich czas i mogły nam pięknie śpiewać latem.
 

Wigilie klasowe

wydarzyło się 20.12.2018 r. | autor: adminTradycją w naszej szkole są Wigilie klasowe organizowane przez poszczególne klasy i wychowawców. Tego dnia wszyscy akcentują zbliżające się Święta i Wigilię. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie spotykają się w swoich klasach, wspólnie łamiąc się opłatkiem i składając życzenia, kolędując oraz spożywając razem słodkości. W atmosferę świąteczną wprowadziło uczniów wspólne kolędowanie i świąteczne życzenia składane podczas łamania się opłatkiem. Szczególnie dziękujemy rodzicom za wspaniałe przygotowanie Wigilii klasowych.Paczka na Gwiazdkę – Podziękowania dla Naszej Szkoły

wydarzyło się 19.12.2018 r. | autor: admin

zobacz galerię zdjęćW grudniu uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, oraz wiele życzliwych ludzi z Grojca i okolic zaangażowało się w akcję pt. „Paczka na Gwiazdkę dla Dzieci z oddziału Onkologii i Hematologii oraz Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych Szpitala w Prokocimiu”.
Celem akcji była zbiórka upominków dla dzieci od niemowlaków po nastolatków. Zgromadzone upominki zostały zapakowane w wielkie prezenty i przekazane szpitalowi. Co prawda prezenty dzieciom zdrowia nie dadzą, ale pomogą zapomnieć chociaż na chwilę, o tym dlaczego tam są. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tą akcję.
 

Przedstawienie jasełkowe

wydarzyło się 18.12.2018 r. | autor: adminCoroczne przedstawienie jasełkowe to już stała tradycja naszej szkoły. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy II-III, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Po występie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.
 Kartka z życzeniami dla Karinki

wydarzyło się 5.12.2018 r. | autor: admin

„Człowiek jest wielki nie przez to ,co posiada,
lecz przez to kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł I


Głównym celem charytatywnej działalności w Naszej szkole jest uwrażliwianie uczniów na potrzeby innych ludzi, szczególnie dzieci, których życie jest przepełnione bólem, cierpieniem czy niedostatkiem w kraju i poza nim oraz dostrzeganie ubóstwa w swoim środowisku i wyjście mu naprzeciw. Działalność charytatywna ma głęboki sens i wymiar solidarności z potrzebującymi. Uczniowie Naszej szkoły po raz kolejny pokazali że potrafią pomagać. Tym razem celem akcji była kartka z życzeniami dla 6-letniej Karinki, która zmaga się z ciężką chorobą. Mamy nadzieję że piękne kartki, życzenia i drobne upominki wywołają uśmiech i radość na twarzy dziewczynki. Pamiętajmy, że warto pomagać.

 
 

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka UNICEF #GoBlue

wydarzyło się 4.12.2018 r. | autor: admin

Nasza szkoła świętowała Międzynarodowy Dzień Praw dziecka. Dnia 20 listopada przypada bowiem rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu działania nasze były skierowane na dzieci i ich prawa. Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF było #GoBlue – akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego we wszelkich naszych działaniach. Niebieski kolor gwarantuje prawa wszystkim dzieciom, dlatego wszyscy byliśmy ubrani na niebiesko. Rozmawialiśmy o prawie do poczucia bezpieczeństwa, gdyż każdy powinien czuć się bezpiecznie. Zastanawialiśmy się także nad tym, co możemy sami zrobić, aby czuć się bezpiecznie? Zwracaliśmy również uwagę na miejsca, które mogą być dla dzieci mniej i bardziej bezpieczne. Wszelkie podjęte działania tego dnia miały na celu uczczenie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka oraz było symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na całym świecie.
 Nietypowa kartka świąteczna

wydarzyło się 3.12.2018 r. | autor: admin

 

 

 

Uczniowie klas młodszych samodzielnie wykonali ozdobne kartki świąteczne i zredagowali życzenia świąteczne i noworoczne dla swoich rówieśników ze Stanów Zjednoczonych Ameryki ze szkoły w miejscowości Buckeye w stanie ArizonaSolne prace

wydarzyło się 29.11.2018 r. | autor: admin


Wykorzystując tematykę zajęć edukacyjnych zarówno w klasie II, jak i III omówiliśmy Bogactwa Naturalne Ziemi. Na zajęciach plastycznych stworzyliśmy pracę, wykorzystując barwioną sól. Zainteresowanie uczniów, jak i powstałe prace budzą zachwyt.
  

    

Zabawa andrzejkowa

wydarzyło się 26.11.2018 r. | autor: admin

Dnia 26.11.2018 r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa z wróżbami. Samorząd Uczniowski pięknie przystroił salę w Domu Ludowym, zadbał o muzykę.
Początkowo bawiły się dzieci klas I - III, później dołączyły grupy uczniów, które przygotowały i przeprowadzały różnego rodzaju wróżby. Następnie pojawili się pozostali uczniowie z klas IV – VIII. Uczestnicy imprezy świetnie się bawili, prowadzili wspólne zabawy.


Smok Wawelski zagościł w klasie II

wydarzyło się 18.11.2018 r. | autor: admin

Czytając legendy dawnego Krakowa dotyczące powstania miasta i zwyczajów jakie wtedy panowały, uczniowie klasy II postanowili ugościć jedną z postaci królewskiego miasta. Własnymi siłami zbudowali Smoka.Obchody Dnia Pluszowego Misia

wydarzyło się 26.11.2018 r. | autor: admin

W poniedziałek, 26.11.2018 r. klasy I – III obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie trzymając w dłoniach swoje misie spotkali się w sali Domu Ludowego.
Pani H. Dudek opowiedziała dzieciom o historii pluszowego misia. Pani bibliotekarka M. Makowiecka zapoznała ich z książeczkami dotyczącymi różnych misiów. Czytała uczniom fragmenty książki o historii prawdziwej niedźwiadka Wojtka. Następnie dzieci z wielką ochotą kolorowały wybrane misie przygotowane przez panią N. Zelech

         

Świętowanie setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.

wydarzyło się 9.11.2018 r. | autor: admin        W dniu 9 listopada 2018 roku spotkaliśmy się w sali Domu Ludowego, by wspólnie cieszyć się świętowaniem setnej rocznicy odzyskania Niepodległości.
        Nasze zaproszenie na tę uroczystość zechcieli przyjąć: Pan Tomasz Tomaszewski -Przewodniczący Rady Miejskiej, Pani Katarzyna Drabiec - Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia, Turystyki i Sportu, Pani Jolanta Nowakowska - Sekretarz Gminy, radni: Pan Stanisław Kamiński, Pani Marzena Kubica i Pan Marek Dudek, ks. proboszcz Józef Kutek, ks. senior dr Stefan Dobrzanowski, Pani Zofia Gniewek była dyrektor i przyjaciel szkoły, Pani Justyna Iwanek długoletnia nauczycielka, sołtys wsi - Pan Jacek Gocał, Pani Teresa Majewska animator kultury i instruktor tańca Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiaczek”, Pan Marek Skowronek dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury, Kazimierz Krański - fotograf, rodzice i dziadkowie naszych uczniów oraz mieszkańcy Grojca.
        Kiedy pani dyrektor Iwona Knapik powitała gości, nauczycieli i uczniów, nastąpiło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wzruszający program artystyczny przybliżający drogę Polaków do wolności przygotowany przez panie: Katarzynę Szala, Jadwigę Jaśko i Jadwigę Gniewek-Sporysz. Wszyscy uczestniczący w wieczornicy mogli poczuć dumę ze swoich rodaków, którzy przez 123 lata dbali o zachowanie polskości , przelewali krew i oddawali życie, by ojczyzna mogła być wolna. Po pełnym wzruszeń przedstawieniu wszyscy zebrani wzięli udział w śpiewaniu pieśni patriotycznych.
        Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się przybyć na naszą uroczystość . Mamy nadzieję, że spotkanie, w którym uczestniczyliśmy, pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

Plan wspomagania

wydarzyło się 29.10.2018 r. | autor: admin

     Plan wspomagania szkół prowadzonych przez Gminę Alwernia w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych

 Jesienne zajęcia plastyczne w klasie II i III

wydarzyło się 28.10.2018 r. | autor: admin

Jesienne zajęcia plastyczne w klasie II i III         

Profilaktyka Wirusowego Zapalenia Wątroby typu A

wydarzyło się 25.10.2018 r. | autor: admin

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chrzanowie w związku z pojawiającymi się na terenie naszego powiatu przypadkami zachorowań na Wirusowe Zapalenie Wątroby typu A, zwraca się z prośbą o podjęcie działań edukacyjnych dotyczących profilaktyki WZW typu A.

W poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych. W związku z powyższym, kierujemy do Państwa list

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora SanitarnegoWyjazd klas I - III do Chrzanowa

wydarzyło się 24.10.2018 r. | autor: admin

Dnia 24.10.2018 r. uczniowie klas I- III wyjechali do Chrzanowa na przedstawienie teatralne pod tytułem „Świat Andersena”. Spektakl przygotował Wrocławski Teatr Edukacji. Repertuar zawierał 3 baśnie: „Świniopas”, „Nowe szaty króla” oraz „Brzydkie kaczątko”.
Uczniowie byli czynnymi uczestnikami przedstawień, co wyrażało się w formie klaskania i okrzyków. Baśnie o świniopasie i szatach króla były pokazane za pomocą gry „żywych” aktorów natomiast baśń o brzydkim kaczątku została przedstawiona teatrem pacynek.
Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały baśnie, żywo reagując na to, co działo się na scenie. Po zakończonym spektaklu uczniowie udali się do szkoły na dalsze szkolne zajęcia.

I my tam byliśmy,
hołd i cześć Ojczyźnie złożyliśmy.

wydarzyło się 19.10.2018 r. | autor: admin

19 października, w piątkowy poranek uczniowie klasy II udali się do Krakowa by uczestniczyć w Widowisku Dumy i Radości zorganizowanym przez Panią Barbarę Nowak - Małopolskiego Kuratora Oświaty z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Będąc w Krakowie pieszo dotarliśmy na wzgórza wawelskie gdzie Mszą Świętą została zainaugurowana Uroczystość.
Następnie w barwnym, radosnym i co warte podkreślenia PATRIOTYCZNYM korowodzie udaliśmy się do Parku Jordana, gdzie nastąpiła prezentacja poszczególnych szkół i dalsza część uroczystości.
Ten wyjątkowy dzień będziemy wspominać jako świadectwo radości, dumy i patriotyzmu - takiego naszego, polskiego.
Zwieńczeniem Naszej wycieczki była wizyta w Żywym Muzeum Motyli, co sprawiło uczniom ogromną radość.
page

wydarzyło się 20190825184442.22.10 r. | autor: 2018

Dzień Papieski

wydarzyło się 16.10.2018 r. | autor: admin40 lat temu – 16 października 1978 Karol Wojtyła został Papieżem. Jan Paweł II dla wielu Polaków stał się ideałem i na zawsze pozostał w pamięci. Z tej okazji w Polsce obchodzimy Dzień Papieski. W naszej szkole uczniowie wraz z nauczycielami podczas apelu przypomnieli życie i nauczanie Jana Pawła II. Nie zabrakło odniesień do papieskich pielgrzymek po całym świecie, nauczania o rodzinie, czy troski Papieża o sprawy chorych, niepełnosprawnych i potrzebujących. Tradycją stała się sztafeta papieska, której i tym razem nie mogło zabraknąć.   


Święto Pieczonego Ziemniaka

wydarzyło się 11.10.2018 r. | autor: admin

Dnia 11.10.2018 r. zostało zorganizowane dla klas I - III Święto Pieczonego Ziemniaka. W godzinach popołudniowych, w dość ciepły czwartek dzieci klas młodszych spotkały się w Jarze Grojeckim, aby razem spędzić czas, wspólnie się pobawić oraz zjeść pieczone ziemniaki.
Spotkanie rozpoczęło się od zabaw w kole, ze śpiewem. Były one związane z jesienią, darami jesieni. Następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych. Uczestnicy korzystali z chusty animacyjnej, chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej.
Dzięki rodzicom, którzy przybyli na nasze święto mogliśmy skosztować przepysznych pieczonych ziemniaków. Spotkanie upłynęło w miłej, przyjaznej atmosferze, dostarczyło uczestnikom pozytywnych wrażeń. Rodzicom serdecznie dziękujemy za obecność i wniesiony wkład pracy w uczniowskie świętowanie.ŚWIEĆ ŻYCIEM

wydarzyło się 7.9.2018 r. | autor: admin

Ogólnopolska akcja społeczna ”Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach” jest odpowiedzią na zagrożenia, które mogą spotkać nas i nasze dzieci podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.

Czytaj więcej

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

wydarzyło się 3.9.2018 r. | autor: admin

Dnia 3 września 2018 r. powitaliśmy w naszej szkole nowy rok szkolny. Po uroczystej mszy świętej udaliśmy się do Domu Ludowego, gdzie wysłuchaliśmy przemówienia pani Dyrektor Iwony Knapik. Pani Dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli i wychowawców oraz zapoznała nas ze sprawami organizacyjnymi. Następnie uczniowie klas II i III zaprezentowali się w okolicznościowym przedstawieniu. Po burzy oklasków ruszyliśmy do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. Nowy rok szkolny czas zacząć.

X


  Wydarzenia szkolne w roku 2017/18
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2016/17
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2015/16
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2014/15
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2013/14
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2012/13
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2011/12
zobacz