noscript-img

Archiwum wydarzeń
Artykuł dodano dn. 01.09.2019 r. | autor: Administrator

  Wydarzenia szkolne w roku 2023/24
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2022/23
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2021/22
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2020/21
X

Indianie w klasie I

wydarzyło się 26.09.2021 r. | autor: Natalia ZelechKlasa I zamieniła się w plemię indiańskie. Każdy uczeń przybrał indiańskie imię przebrał się za Indianina. Uczniowie poznawali zwyczaje Indian z Ameryki Północnej.

Owoce i warzywa w szkole

wydarzyło się 26.09.2021 r. | autor: Natalia ZelechW ramach propagowania zdrowego trybu życia w naszej klasie odbyło się kolejne działanie propagujące zdrowe odżywianie. Tym razem przygotowaliśmy zdrowy podwieczorek. Po rozmowie na temat zasad zdrowego odżywiania dzieci przystąpiły do wykonania podwieczorku. Wykorzystaliśmy do tego celu także owoce i warzywa ze szkolnego programu „Owoce i warzywa w szkole”. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

Zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas I-III - Zakazany owoc

wydarzyło się 10.05.2021 r. | autor: Natalia Zelech

Spotkanie warsztatowe, które odbyło się w naszej szkole dotyczyło wpływu stosowania używek, takich jak: alkohol, papierosy i inne. Podczas zajęć uczyliśmy się również jak być ostrożnym w kontaktach z nieznajomymi, którzy częstują nas słodyczami. Poruszona została również kwestia zdrowego odżywienia oraz konsekwencji spożywania „śmieciowego” jedzenia. Dzieci otrzymały wiedzę na temat szkodliwości zdrowotnej używek oraz niewłaściwych nawyków żywieniowych


Dzień Mamy i Taty

wydarzyło się 26.05.2021 r. | autor: Natalia ZelechJak co roku, naszej szkole świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Mimo, iż występ musieliśmy przygotować w formie on-line ze względu na trwającą pandemię, przygotowaniom do tego szczególnego dnia towarzyszyło wiele pozytywnych emocji. Z okazji tego święta życzymy wszystkim Mamom i Tatom wszystkiego co najlepsze. Zdrowia, radości oraz samych szczęśliwych chwil.

zobacz film z uroczystości

Kocmołuszek

wydarzyło się 20.05.2021 r. | autor: Natalia Zelech
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Sympatyków Grojca za ufundowanie spektaklu teatralnego dla uczniów klas I-III pt. „Kocmołuszek”
Dzień Dziecka

wydarzyło się 01.06.2021 r. | autor: Natalia ZelechZ okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 1-3 spędzali ten dzień m.in. na sportowo. Część zabaw odbyła się w terenie, a część w salach przy grach planszowych. Był również piknik, który dostarczył wiele radości. Wszystkim uczniom zarówno tym młodszym jak i starszym życzymy zdrowia, szczęścia i radości.Powitanie wiosny w klasach I-III

wydarzyło się 19.03.2021 r. | autor: Natalia ZelechWiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia po długim, zimowym śnie. Jak co roku uczniowie naszej szkoły spotkali się 19 marca, by pożegnać zimę, a powitać wiosnę. Tego dnia każdy uczeń miał strój z przygotowanym wcześniej elementem symbolizującym kolorową wiosnę. Dzieci z klas I-III w czasie lekcji odpowiedziały na wcześniej przygotowane dla nich wiosenne zagadki. Odpowiedzi umieściły w plastycznej formie na wykonanych przez nie obrazkach zdobiących klasy. Radośnie w zachowaniem reżimu sanitarnego wybraliśmy się na wiosenny pochód przez wieś. Wszyscy w tym dniu bardzo dobrze się bawili.Obchody Dnia Świętego Patryka

wydarzyło się 17.03.2021 r. | autor: Natalia Zelech17 marca przypada święto patrona Irlandii. Dzień ten jest świętem narodowym i religijnym Zielonej Wyspy – obchodzone jest w rocznicę śmierci Świętego Patryka (misjonarz zmarł 17 marca 461 roku).

Tego dnia Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje kolor zielony, będący narodową barwą Irlandii. Głównym symbolem święta jest trójlistna koniczynka. Zgodnie z legendą o świętym Patryku służyła mu ona jako pomoc dydaktyczna przy tłumaczeniu pierwszym irlandzkim chrześcijanom pojęcia Trójcy Świętej. Według legend, święty Patryk był cudotwórcą, który przywracał wzrok niewidomym, życie umarłym, a Irlandię uwolnił od plagi węży. Dlatego na obrazach jest często przedstawiany jako mnich, przydeptujący stopą węża.

Z Dniem Świętego Patryka wiąże się także symbol czterolistnej koniczyny. Według legendy, wykorzystał ją Święty Patryk poprzez pokazanie tej rośliny jako jednej łodygi z trzema liśćmi do zobrazowania istoty Trójcy Świętej. W dniu św. Patryka (17 marca), shamrock jest noszony w klapie ubrania przez Irlandczyków na całym świecie.

17 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka –patrona Irlandii. Dzień rozpoczęliśmy od wyświetlenia prezentacji o Irlandii, historii kraju, muzyce, literaturze, sporcie i słynnych tańcach irlandzkich. Wspólnie przygotowaliśmy kapelusz aby pokazać uczniom piękne irlandzkie nakrycie głowy. Kolorowe obrazki, które wspólnie wykonaliśmy zdobią nasze klasy.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z zielonego dnia w naszej szkole

Tematyka Kosmosu w klasie I

wydarzyło się 03.03.2021 r. | autor: Natalia ZelechUczniowie klasy I w marcu zapoznali się z tematyką kosmosu. To były pierwsze nasze takie zajęcia. Wspólnie patrzyliśmy w dal gdzieś hen za horyzont. W stronę gwiazd i bezkresnej przestrzeni kosmicznej. Każdy z nas stworzył swój własny piękny układ słoneczny. Nie zabrakło również piosenki gdyż taka z nas rozśpiewana klasa. Jednak, największą radość sprawiła nam budowa naszego statku kosmicznego o nazwie Apollo.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

wydarzyło się 21.02.2021 r. | autor: Natalia Zelech

„Rozrewolweryzowany rewolwerowiec z rozrewolweryzowanym rewolwerem rozrewolweryzował rewolwer rozrewolweryzowanego rewolwerowca” – takie i jeszcze trudniejsze zdania można było przeczytać 22 lutego w naszej szkole. W tym dniu obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To wyjątkowe święto zostało ustanowione przez UNESCO, by podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone oraz ginące. W naszej szkole dzień ten obchodzony jest już kolejny raz. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych uczniów różne atrakcje – gry i zabawy językowe. W programie były: kalambury, wykreślanki, labirynty, zadania ortograficzne, palindromy i ulubione przez uczniów łamańce językowe. Poznaliśmy również fragmenty książek „Co to znaczy?”. Ich autorem jest znany pisarz literatury dla dzieci Grzegorz Kasdepke

Warto podkreślić, że kształtowanie kompetencji językowych uczniów, w tym umiejętności poprawnego komunikowania się w języku polskim, jest jedną z najważniejszych umiejętności w zakresie kształcenia ogólnego w szkole podstawowej. Równie ważne jest rozumienie kulturowej i językowej różnorodności w Europie i w innych regionach świata oraz konieczność jej zachowania. Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego są okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego, szczególnie narażonego na zapożyczenia z innych języków. Promujmy więc poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Walentynki w klasach I-III

wydarzyło się 14.02.2021 r. | autor: Natalia ZelechPiątek 14 lutego upłynął w szkole w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. Jak co roku, nasza szkoła zorganizowała pocztę walentynkową. Uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie Walentynowy amorek odpowiednio posegregował pocztę i rozdał wszystkim adresatom w klasach 1-3

Pasowanie na czytelnika w klasie

wydarzyło się 10.02.2021 r. | autor: Natalia Zelech10 lutego 2021 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Pani bibliotekarka dokonała pasowania każdego z uczniów. Na pamiątkę uczniowie otrzymali zakładki, które będą im przypominać o tym uroczystym wydarzeniu. Każdy z uczniów otrzymał również wyprawkę czytelniczą w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” zorganizowaną przez Instytut Książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Kolędowanie dla Hospicjum

wydarzyło się 27.01.2021 r. | autor: Natalia Zelech#KolędaDlaHospicjum Uczniowie klas I-III chcą pomagać, dlatego dołączyli do powszechnego kolędowania dla Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. www.hospicjum.krakow.pl Podejmujemy wyzwanie ! #KoledaDlaHospicjum
Zachęcamy wszystkich do wpłacenia świąteczne datku na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie: https://pomagam.pl/KoledaDlaHospicjum

#KolędaDlaHospicjumChallenge#KolędaDlaHospicjum#ŚwiąteczneWyzwanie#ChristmasChallenge#ŚwiętawHospicjum#ŚwiątecznyDar#KolędaChallenge  #HospicjumśwŁazarza#ŚpiewaćKażdyMoże#święta#kolęda#kolędnicy#hospicjum#NajstarszeHospicjum#HospicjumwKrakowie#RatujmyHospicjum

Białe szaleństwo

wydarzyło się 25.01.2021 r. | autor: Natalia ZelechW naszej szkole, a właściwie wokół niej, w tym tygodniu odbyło się istne białe szaleństwo!
I my się z tego cieszymy!
Powrót do nauki w szkole to już powód do wielkiej radości, a co dopiero zabawa z przyjaciółmi na śniegu!
Zabawy na śniegu nie było końca.
Zobaczcie sami jak w iście feryjny sposób spędzają czas nasi uczniowie już podczas zajęć szkolnych!


Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta

wydarzyło się 21.01.2021 r. | autor: Natalia ZelechBabuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,
życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku. Babcie i dziadkowie to jedne z najważniejszych osób w życiu dzieci.To właśnie oni obdarzają je bezwarunkową miłością, poświęcają swój czas i energię. Dziadkowie to współcześnie cała „instytucja”, bez której nie mogłaby funkcjonować niejedna rodzina. Okazują się bowiem nieocenioną pomocą przy wychowywaniu wnuków, umożliwiając rodzicom pogodzenie pracy z obowiązkami domowymi. Ten rok niestety nie pozwolił nam na wspólne świętowanie. Jednak dołożyliśmy wszelkich starań by był namiastką normalności.

Jak to dobrze,że są dziadkowie !!!!! Niech nam żyją 100 lat!!!!

Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych

wydarzyło się 30.12.2020 r. | autor: Jadwiga JaśkoW niedzielę 20 grudnia naszą szkołę odwiedzili Wojewoda Małopolski Pan Łukasz Kmita wraz z parlamentarzystami Panem Rafałem Bochenek i Panem Krzysztofem Kozikiem. Podczas spotkania wręczyli pani Burmistrz Beacie Nadziei -Szpila czek w wys. 2 000 000 zł. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę naszej szkoły. Dziękujmy Pani Burmistrz. Mamy nadzieję że wkrótce nasze dzieci będą mogły uczyć się w godnych warunkach.Jesienna plastyka

wydarzyło się 17.12.2020 r. | autor: Natalia ZelechJako że obecnie przeżywamy jedną z najpiękniejszych pór roku-jesień, nasze pierwszaki postanowiły na zajęciach plastycznych kreatywnie wykorzystać swoje umiejętności. Powstała taka o to galeria prac.

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

wydarzyło się 17.12.2020 r. | autor: Natalia ZelechI my w październiku przypomnieliśmy sobie wydarzenia z 16.10. Swoimi pracami plastycznymi chcieliśmy również uczcić Setną Rocznicę Urodzin Naszego Papieża PolakaMałopolska Noc Naukowców

wydarzyło się 17.12.2020 r. | autor: Natalia Zelech

To był wyjątkowa noc- Małopolska Noc Naukowców

Tegoroczna Noc Naukowców niestety nie dala nam możliwości wyjazdu na jeden z krakowskich uniwersytetów. Pandemia trochę pokrzyżowała nam nasze plany. Jednak! Każdy z nas w zaciszu swojego domu mógł dołączyć do zajęć online. I tak, uczniowie klas I-III zapoznali się z pracą małopolskich naukowców, a także z zaciekawieniem wysłuchali wykładów m.in. na temat:

  1. Wszędobylskie elektrony
  2. Tajemnice kwasów nukleinowych-izolacja DNA
  3. Badanie właściwości barwników w czerwonej kapuście
  4. Domowy wulkan
  5. Tęcza na talerzu
  6. Co jedzą kosmonauci?
  7. Bakteria na początku jest jedna.

Co ciekawe, w wydarzeniu brało udział 55tysięcy osób. Cieszymy się że i MY zaliczamy się do tych statystyk!

Mamy nadzieję, że pandemia niebawem odpuści i w przyszłym roku uda nam się pojechać na nocną wycieczkę do Krakowa.

Uroczyste Ślubowanie Pierwszaków

wydarzyło się 17.12.2020 r. | autor: Natalia ZelechUroczyste Ślubowanie Pierwszaków Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia.
Wspólnie z Wychowawcą uczniowie klasy I przygotowali uroczystość, podczas której zdali swój pierwszy szkolny egzamin przed Panią Dyrektor.
Po uroczystości każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał legitymację szkolną oraz dyplom. Gratulujemy i życzymy naszym Pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy oraz samych piątek i szóstek a także niezapomnianych szkolnych przyjaźni.Nasza przygoda z MegaMisją

wydarzyło się 17.12.2020 r. | autor: Natalia ZelechNasza przygoda z MegaMisją rozpoczęła się jeszcze w poprzednim roku szkolnym. Wtedy to nagraliśmy film i zgłosiliśmy się do projektu przygotowanego przez Fundację Orange dotyczącego bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii. Długo czekaliśmy na odpowiedź, ale nareszcie nadeszła i udało się!!! Zostaliśmy zakwalifikowani do MegaMisji!!! Już od samego początku września ochoczo zabraliśmy się do wykonywania kolejnych powierzonych nam zadań. Z bliźniakami Julką i Kubą oraz naszym ulubionym Psotnikiem spotykamy się w środę. W tym roku szkolnym, są pewne zmiany, pożegnaliśmy trzecioklasistów a dołączyły do Nas-dzielne Pierwszaki. Każde zajęcia wzbudzają w nas ekscytację, ciekawość i chęć wykonania zadań, które przygotowali dla nas, nasi kochani wirtualni przyjaciele. Przy realizacji wyzwań dzieci uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.
W MegaMisji stawiamy na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji.Rozpoczęcie roku szkolnego.

wydarzyło się 27.09.2020 r. | autor: Katarzyna SzalaRozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole było w tym roku nietypowe. spotkaliśmy się w ławkach kościelnych, bo budynek szkoły w rozbudowie i nie ma miejsca. Jednak spokojnie , wszystko odbyło się tak jak trzeba: przemówienie pani Dyrektor,ślubowanie I klasy i spotkanie z wychowawcami. Nietypowe tażże dlatego, że w warunkach pandemii w maseczkach i z dystansem, ale przede wszystkim potwierdziła się wiadomość, że uczniowie klas IV-VIII będą dowożeni do szkoły w Brodłach. Trochę się niepokoiliśmy jak to wszystko będzie, ale najważniejsze mogliśmy po tylu miesiącach spotkać się "twarzą w twarz"Wszyscy byli stęsknieni i uczniowie i nauczyciele. Doszliśmy do wniosku,że będzie dobrze, bo jesteśmy razem.Australia

wydarzyło się 30.01.2020 r. | autor: Natalia ZelechNie mogliśmy przejść obojętnie wokół tematu Australii i tego co tam się dzieje. Dzieci odszukamy kontynent na mapie. Wspólnie wyszukały informacje jakie zwierzęta zamieszkują te tereny. Zastanawialiśmy się jak My- możemy pomóc naszej planecie. Na koniec wykonaliśmy plakat, aby przypominał nam o czym powinniśmy zawsze pamiętać

20 lat Góry Grosza

wydarzyło się 29.01.2020 r. | autor: Natalia Zelech20 lat Góry Grosza- również w Naszej Szkole. Te grosiki to dowód naszej pomocy, jaka chcemy nieść na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Wierzymy, że i w tym roku uda nam się zebrać sporo. I tak się też stało.

Nasz tegoroczny wynik to 485,01zł!

Brawo!

X


  Wydarzenia szkolne w roku 2019/20
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2018/19
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2017/18
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2016/17
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2015/16
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2014/15
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2013/14
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2012/13
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2011/12
zobacz