noscript-img

Archiwum wydarzeń
Artykuł dodano dn. 01.09.2019 r. | autor: Administrator

  Wydarzenia szkolne w roku 2023/24
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2022/23
X

Certyfikat EKO-WARZYWNIK

wydarzyło się 10.05.2023 r. | autor: Natalia Zelech

Świetlica szkolna otrzymała certyfikat za udział w projekcie EKO-WARZYWNIK, podejmując szereg działań.


Góra Grosza

wydarzyło się 31.05.2023 r. | autor: Natalia Zelech„Jeden grosz znaczy niewiele,
ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu wielu dzieci.”

31 maja oficjalnie zakończyliśmy w naszej szkole akcję „Góra Grosza”, której celem jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Uczniowie naszej szkoły chętnie przystąpili do akcji wiedząc, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.EKO-WARZYWNIK

wydarzyło się 29.03.2023 r. | autor: Natalia ZelechŚwietlica szkolna kończy swoją przygodę z projektem EKO-WARZYWNIK. Prezentujemy nasze dokonaniaKonkurs recytatorski

wydarzyło się 27.03.2023 r. | autor: Natalia Zelech

27 marca odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I-III. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.


Powitanie wiosny

wydarzyło się 22.03.2023 r. | autor: Teresa DębekDnia 22 marca 2023 roku klasy I – III powitały wiosnę. Uczniowie z marzannami i kolorowymi gaikami przemaszerowali po miejscowości śpiewając piosenki o wiośnie. Grupa zatrzymała się nad małą rzeczką w pobliżu szkoły , aby tam symbolicznie zanurzyć marzanny w wodzie i tym samym powitać wiosnę. Sposób ten uznany został za najlepszy, gdyż jest najmniej szkodliwy dla środowiska. Wracając do szkoły dzieci z uśmiechami na ustach machały barwnymi gaikami.Dzień Babci i Dziadka

wydarzyło się 22.01.2023 r. | autor: Natalia ZelechPowspominajmy występ naszych najmłodszych uczniów dla ich ukochanych babć i dziadków z okazji ich święta.

Ekoeksperymentarium w klasie III

wydarzyło się 05.01.2023 r. | autor: Natalia ZelechUczniowie klasy III wzięli udział w programie pt. „Ekoeksperymentarium” pod patronatem Ministra Środowiska i Klimatu. W formie aktywnej gry odwiedzili wirtualny dom i zdobyli wiedzę jak oszczędzać wodę, świadomie robić zakupy, segregować śmieci, prać oraz sprzątać używając ekologicznych produktów. Dzieci świetnie się bawiły przechodząc różne etapy gry zdobywając przy tym niezbędną wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej, ochrony środowiska i ograniczenia konsumpcjonizmu.    


Uczniowie wzięli również udział w konkursie ekologicznym ,,Graj w klimat”. Wykonali ekoporadnik „Jak ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych w codziennym życiu”. Na zakończenie klasa otrzymała dyplom oraz certyfikat.Paczuszka dla maluszka

wydarzyło się 04.01.2023 r. | autor: Natalia Zelech

Akcja charytatywna "Paczuszka dla maluszka" Fundacji Małych Stópek, dobiegła końca. Zebrane dary serca zostały przekazane do Pogotowia Rodzinnego w Czernichowie. Życzymy dużo zdrowia dzieciom i radości z upominków. Pragniemy gorąco podziękować Wszystkim Darczyńcom, którzy zaangażowali się w akcję: Rodzicom, Uczniom, Gronu Pedagogicznemu za wsparcie i wszystkim, którzy pomagali.

Ekoeksperymentarium

wydarzyło się 19.11.2022 r. | autor: Natalia Zelech

Uczniowie klasy III wzięli udział w programie pt. „Ekoeksperymentarium” pod patronatem Ministra Środowiska i Klimatu. W formie aktywnej gry zdobyli wiedzę jak oszczędzać wodę, świadomie robić zakupy, segregować śmieci, prać oraz sprzątać używając ekologicznych produktów. Dzieci świetnie się bawiły przechodząc różne etapy gry zdobywając przy tym niezbędną wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej. Uczniowie wzięli również udział w konkursie ekologicznym ,, Graj w klimat”. Wykonali ekoporadnik „Jak ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych w codziennym życiu”. Na zakończenie klasa otrzymała dyplom oraz certyfikat.


Dzień piżamy

wydarzyło się 27.10.2023 r. | autor: Natalia ZelechDziękujemy za udział w akcji „Dzień piżamy”. Zebraliśmy 360 zł i taka kwotę wpłaciliśmy na konto fundacji.
A oto co nam napisali jej przedstawiciele
„Serdecznie dziękujemy za udział w akcji!
Jesteście naszymi Aniołami w Piżamach
Liczymy, że spotkamy się jeszcze raz nie tylko w Piżamach
Mamy wspaniałe plany
Niech anioły uciskają was od nas
Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy, ekipa Biegu i Dnia w Piżamach”
Otwarcie Szkoły Podstawowej w Grojcu

wydarzyło się 01.09.2022 r. | autor: Agnieszka Rybińska


fotografia pochodzi z: https://przelom.pl/

Rozpoczęcie kolejnego roku nauki 1.09.2022 r. miało wyjątkowy i niezwykle uroczysty charakter. Po kilku latach starań i wysiłków nareszcie przestąpiliśmy progi nowej części szkoły, w której znajdują się nowocześnie wyposażone pracownie: informatyczna, biologiczna i językowa, przestronna biblioteka, a także imponująca sala gimnastyczna z zapleczem sanitarnym. Starsze sale także przeszły metamorfozę- niektóre odnowiono, inne przemeblowano. Cieszymy się, że dziś możemy zacząć naukę w odmienionych, lepszych warunkach.

Śmiało można uznać, że tegoroczny pierwszy września stanowi kamień milowy w historii naszej szkoły, a także całej naszej społeczności grojeckiej, stąd szczególnie uroczysty charakter otwarcia nowej szkoły. Naszą radość w tym dniu dzieliło wielu dostojnych gości, dzięki którym to przedsięwzięcie ujrzało światło dzienne. Przede wszystkim należy wymienić panią Beatę Nadzieję- Szpilę, Burmistrz Gminy Alwernia, której starania doprowadziły do finalizacji tego projektu, posłów: pana Krzysztofa Kozika i Rafała Bochenka. Ten ostatni podarował nam sprzęt sportowy do nowej hali. Wśród zgromadzonych nie zabrakło też pana Przemysława Dudka- Sołtysa Grojca, który znacząco pomógł w organizacji i realizacji całego przedsięwzięcia. Nie sposób wymienić wszystkich samorządowców z Gminy Alwernia oraz powiatu chrzanowskiego, dyrektorów placówek oświatowych i samorządowych, przedstawicieli OSP, wojska, rodziców- wszystkim dobroczyńcom jesteśmy niezwykle wdzięczni za realizację tego ogromnego przedsięwzięcia.

Po uroczystym przecięciu wstęgi przez uczniów i gości nastąpiła część artystyczna- uczniowie z klas młodszych i starszych przedstawili krótki program artystyczny- z zadumą wspomnieli patrona szkoły, czyli Szare Szeregi, w lżejszym tonie piosenką i tańcem zaprezentowali radość i wdzięczność z okazji tych wszystkich pozytywnych zmian.

Po akademii wszyscy udali się na poczęstunek w postaci kawałka okolicznościowego tortu „Słodkie ciacho” oraz grochówki przygotowanej przez strażaków.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.fotografia pochodzi z: https://chrzanow.naszemiasto.pl/ (fot. Magdalena Balicka)

fotografia pochodzi z:https://chrzanow.naszemiasto.pl/ (fot. Magdalena Balicka)

fotografia pochodzi z:https://chrzanow.naszemiasto.pl/ (fot. Magdalena Balicka)

fotografia pochodzi z:https://chrzanow.naszemiasto.pl/ (fot. Magdalena Balicka)


X


  Wydarzenia szkolne w roku 2021/22
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2020/21
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2019/20
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2018/19
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2017/18
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2016/17
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2015/16
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2014/15
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2013/14
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2012/13
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2011/12
zobacz