noscript-img

Archiwum wydarzeń
Artykuł dodano dn. 01.09.2019 r. | autor: Administrator

  Wydarzenia szkolne w roku 2022/23
X

Ekoeksperymentarium w klasie III

wydarzyło się 05.01.2023 r. | autor: Natalia ZelechUczniowie klasy III wzięli udział w programie pt. „Ekoeksperymentarium” pod patronatem Ministra Środowiska i Klimatu. W formie aktywnej gry odwiedzili wirtualny dom i zdobyli wiedzę jak oszczędzać wodę, świadomie robić zakupy, segregować śmieci, prać oraz sprzątać używając ekologicznych produktów. Dzieci świetnie się bawiły przechodząc różne etapy gry zdobywając przy tym niezbędną wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej, ochrony środowiska i ograniczenia konsumpcjonizmu.    


Uczniowie wzięli również udział w konkursie ekologicznym ,,Graj w klimat”. Wykonali ekoporadnik „Jak ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych w codziennym życiu”. Na zakończenie klasa otrzymała dyplom oraz certyfikat.Paczuszka dla maluszka

wydarzyło się 04.01.2023 r. | autor: Natalia Zelech

Akcja charytatywna "Paczuszka dla maluszka" Fundacji Małych Stópek, dobiegła końca. Zebrane dary serca zostały przekazane do Pogotowia Rodzinnego w Czernichowie. Życzymy dużo zdrowia dzieciom i radości z upominków. Pragniemy gorąco podziękować Wszystkim Darczyńcom, którzy zaangażowali się w akcję: Rodzicom, Uczniom, Gronu Pedagogicznemu za wsparcie i wszystkim, którzy pomagali.

Otwarcie Szkoły Podstawowej w Grojcu

wydarzyło się 01.09.2022 r. | autor: Agnieszka Rybińska


fotografia pochodzi z: https://przelom.pl/

Rozpoczęcie kolejnego roku nauki 1.09.2022 r. miało wyjątkowy i niezwykle uroczysty charakter. Po kilku latach starań i wysiłków nareszcie przestąpiliśmy progi nowej części szkoły, w której znajdują się nowocześnie wyposażone pracownie: informatyczna, biologiczna i językowa, przestronna biblioteka, a także imponująca sala gimnastyczna z zapleczem sanitarnym. Starsze sale także przeszły metamorfozę- niektóre odnowiono, inne przemeblowano. Cieszymy się, że dziś możemy zacząć naukę w odmienionych, lepszych warunkach.

Śmiało można uznać, że tegoroczny pierwszy września stanowi kamień milowy w historii naszej szkoły, a także całej naszej społeczności grojeckiej, stąd szczególnie uroczysty charakter otwarcia nowej szkoły. Naszą radość w tym dniu dzieliło wielu dostojnych gości, dzięki którym to przedsięwzięcie ujrzało światło dzienne. Przede wszystkim należy wymienić panią Beatę Nadzieję- Szpilę, Burmistrz Gminy Alwernia, której starania doprowadziły do finalizacji tego projektu, posłów: pana Krzysztofa Kozika i Rafała Bochenka. Ten ostatni podarował nam sprzęt sportowy do nowej hali. Wśród zgromadzonych nie zabrakło też pana Przemysława Dudka- Sołtysa Grojca, który znacząco pomógł w organizacji i realizacji całego przedsięwzięcia. Nie sposób wymienić wszystkich samorządowców z Gminy Alwernia oraz powiatu chrzanowskiego, dyrektorów placówek oświatowych i samorządowych, przedstawicieli OSP, wojska, rodziców- wszystkim dobroczyńcom jesteśmy niezwykle wdzięczni za realizację tego ogromnego przedsięwzięcia.

Po uroczystym przecięciu wstęgi przez uczniów i gości nastąpiła część artystyczna- uczniowie z klas młodszych i starszych przedstawili krótki program artystyczny- z zadumą wspomnieli patrona szkoły, czyli Szare Szeregi, w lżejszym tonie piosenką i tańcem zaprezentowali radość i wdzięczność z okazji tych wszystkich pozytywnych zmian.

Po akademii wszyscy udali się na poczęstunek w postaci kawałka okolicznościowego tortu „Słodkie ciacho” oraz grochówki przygotowanej przez strażaków.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.fotografia pochodzi z: https://chrzanow.naszemiasto.pl/ (fot. Magdalena Balicka)

fotografia pochodzi z:https://chrzanow.naszemiasto.pl/ (fot. Magdalena Balicka)

fotografia pochodzi z:https://chrzanow.naszemiasto.pl/ (fot. Magdalena Balicka)

fotografia pochodzi z:https://chrzanow.naszemiasto.pl/ (fot. Magdalena Balicka)


Projekt Edukacyjny - Czytam z klasą

wydarzyło się 22.06.2022 r. | autor: Natalia Zelech

W bieżącym roku szkolnym w klasie drugiej realizowana była innowacja pedagogiczna „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” w ramach Międzynarodowego Projekt Edukacyjny wspierającego rozwój czytelnictwa. Innowacja pedagogiczna realizowana była od września 2021r. do czerwca 2022r. W ramach innowacji „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” uczniowie poznali interesujące lektury. Uczestniczyli w pracach plastyczno-technicznych związanych z realizacją poszczególnych modułów. Po przeczytaniu lektury, wypełnili specjalnie przygotowany Lekturnik, który każdy z uczniów miał indywidualny. W tym roku szkolnym postacią przewodnią po projekcie była mała chmurka Tosia, która ukazywała dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęcała uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Projekt składał się z trzech modułów, z których każdy był bezpośrednio związany z porą roku. W każdym z tych modułów uczestnicy wybierali jedną spośród zaproponowanych przez autora projektu lektur. Po przeczytaniu książki uczniowie przystępowali do wykonania czterech zadań spośród ośmiu zaproponowanych w projekcie. Każdy moduł zakończony był sprawozdaniem i uzyskaniem potwierdzenia realizacji zadań. Na koniec uzyskaliśmy certyfikaty klasowe. To była niezwykła czytelnicza przygoda. Przez cały rok świetnie się bawiliśmy, czytając i omawiając lektury w ciekawy sposób.


Klasa II na wycieczce w Krakowie

wydarzyło się 15.06.2022 r. | autor: Natalia ZelechKlasa II na wycieczce w Krakowie:-)X


  Wydarzenia szkolne w roku 2021/22
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2020/21
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2019/20
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2018/19
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2017/18
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2016/17
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2015/16
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2014/15
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2013/14
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2012/13
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2011/12
zobacz