
Zbiórka Mikołajkowa
Szanowni Państwo, nasza szkoła kolejny raz bierze udział w zbiórce organizowanej dla Dzieci z Chrzanowskiego Domu Dziecka I po raz 3 - dla Dzieciaczków, które leczą się w Katowicach Ligocie na oddziale onkologicznym.
W związku z duża ilością pacjentów w Chrzanowie zależy nam na tym, aby zaopatrzyć Dzieciaki w solidny zapas słodyczy (na te pochmurne dni), kosmetyków pielęgnacyjnych (bo to im się zawsze przyda), i kolorowych kosmetyków dla dziewczyn (bo to im sprawi wielką radość).
A jeśli chodzi o Dzieciaczki z oddziału onkologicznego to:
- dzieci na oddziale mają swoją świetlicę, którą chcielibyśmy doposażyć w nowe zabawki. Zabawki - czyli klocki (ale takie których nie można połknąć, ponieważ na oddziale przebywają nawet maluszki poniżej 1 roku życia), książeczki, puzzle (te łatwiejsze dla maluchów i te trudniejsze dla młodzieży), bloki, kredki, farbki, plasteliny i wszystko co można wykorzystać do twórczych prac. Te rzeczy przekażemy po zbiórce do Fundacji, która będzie mogła wnieść je na oddział.

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 6 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Klasy I – III zebrały się w jednej sali lekcyjnej, aby obchodzić ten dzień. Uczniowie z tej okazji przebrali się w ich ulubione postaci z bajek i mogli się zaprezentować innym uczestnikom spotkania. Pani H. Dudek czytała grupie wybraną na tę okoliczność książkę pod tytułem „Wróżki i księżniczki”. Pani G. Chmura przygotowała konkurs polegający na odgadywaniu tytułu bajki po wysłuchanej do niej piosence. Okazuje się, że dzieci dobrze znają wiele bajek i odgadywanie tytułów sprawiło im mnóstwo radości. Następnie odbyły się wspólne zabawy w kole. Było przy nich dużo pozytywnych emocji. Na zakończenie spotkania puszczona została iskierka przyjaźni, którą można potraktować również jako element integracji grupy. Uczniowie stanęli też do pamiątkowego zdjęcia.



Narodowe Święto Niepodległości

Delegacja naszej szkoły wzięła udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości


Przerwa na czytanie

24 października 2023 r. nasza szkoła już po raz drugi wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie". Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W akcji wzięli udział uczniowie z klas I-VIII wraz z nauczycielami, czyli 62 osoby.
Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz integracja środowiska lokalnego. Ponadto pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe i może sprawiać przyjemność oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Przed przystąpieniem do akcji klasy IV-VIII uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych dotyczących roli czytania w życiu człowieka. Na apelach szkolnych przekazano szczegółowe informacje na temat przebiegu akcji w naszej szkole. Przygotowano również gazetkę związaną z promocją czytelnictwa.
W dniu bicia rekordu uczniowie klas IV-VIII na wszystkie przerwy międzylekcyjne zabrali ze sobą swoją ulubioną książkę, którą wcześniej wypożyczyli w bibliotece szkolnej lub przynieśli z domu. Czytelników można było zobaczyć dosłownie wszędzie, Siedzieli wygodnie w salach lekcyjnych, na korytarzu lub w bibliotece szkolnej. Przez całą przerwę czytali wybraną przez siebie książkę. Na dużej przerwie uczniowie klas I-III spotkali się w bibliotece, aby wysłuchać fragmentu książki „Psie troski” czytanej przez nauczycieli z podziałem na role.
Wspólne czytanie przyniosło nam wiele radości i sprawiło mnóstwo przyjemności.
Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak wielkim i pomysłowym wydarzeniu czytelniczym.
Za rok z pewnością weźmiemy ponownie udział w tym przedsięwzięciu.
#przerwanaczytanie



Na strzelnicy

1️⃣7️⃣ ósmoklasistów ze szkół w Grojcu i Okleśnej miało okazję poćwiczyć strzelanie. 🎯🔫
👉Wszystko dzięki zaproszeniu dyrekcji LO w Trzebini, w którym są miedzy innymi klasy mundurowe. Zajęcia na strzelnicy odbyły się w ramach edukacji dla bezpieczeństwa. Dojazd młodzieży do Trzebini sfinansowała Gmina Alwernia.
💬– Uczniowie byli zachwyceni i na pewno chcieliby powtórzyć takie zajęcia – zaznacza Natalia Kopeć, Dyrektor SP w Grojca.


Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Samorząd Uczniowski uczcił Dzień Komisji Edukacji Narodowej, składając życzenia wszystkim pracownikom szkoły.Uczniowie wręczyli także pani dyrektor bukiet kwiatów wykonanych przez wszystkie klasy. Pracownicy otrzymali przepyszne ciasto.SU przygotował także losy z życzeniami dla wszystkich pracowników.


Święto demokracji

Święto demokracji w naszej szkole - wybory do SU. A oto nowy Zarząd SU : przewodnicząca szkoły Patrycja Sambor, zastępca - Mikołaj Kuciel, członkowie zarządu - Martyna Ciołek i Lidia Ciołek. Nowy zarząd zaprosił do współpracy także Natalię Ciołek i Maję Chodacką. Gratulujemy nowemu zarządowi SU i życzymy sukcesów w pracy na rzecz uczniów i realizacji wszystkich swoich planów 😍


Promieniotwórczość...

W czwartek 12 października w ramach projektu "Promieniotwórczość, mam wiedzę, nie mam strachu" została zorganizowana wyjątkowa lekcja w szkole. Spotkanie to było okazją dla uczniów klasy 7 i 8 do zgłębienia i poszerzenia wiedzy z zakresu podstaw fizyki i chemii - promieniowania jonizującego.
Uczniowie dowiedzieli się, jak promieniowanie jonizujące w różnych dawkach wpływa na ich codzienne życie oraz gdzie mogą się z nim spotkać. Podczas lekcji został zaprezentowany licznik Geigera- Müllera, a uczniowie mogli poznać jego zastosowanie w detekcji promieniowania. Przykładowe pomiary wykonano na dostępnych komercyjnie substancjach m.in. soli potasowej używanej przez osoby na diecie niskosodowej. Uczniowie mogli również sprawdzić poziom promieniowania potasu, który znajduje się z naszym ciele.
Zajęcia poprowadził dr Filip Jędrzejek doktor z Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie.
Lekcja ta okazała się nie tylko ciekawa, ale również angażująca dla uczniów, którzy aktywnie uczestniczy w zajęciach. Była dla nich to niepowtarzalna okazja do rozwijania swojej pasji do nauki oraz bezpośredniego kontaktu z naukową rzeczywistością.

Święto Patrona Szkoły

Tegoroczne święto patrona naszej Szkoły- Szarych Szeregów przypadło w środę, tradycyjnie 27 września – na pamiątkę powołania organizacji w 1939 roku. Dzień był wyjątkowo ciepły i słoneczny, sprzyjał nam w realizacji zadań i obchodów w iście harcerskim duchu.






Święta Pieczonego Ziemniaka

W czwartek 21 września klasy 1-3 miały spotkanie integracyjne z okazji "Święta Pieczonego Ziemniaka". Dziękujemy rodzicom za przygotowanie tak udanej imprezy.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

Po wyjątkowo długich wakacjach w tym roku nadszedł ten dzień! Początek roku szkolnego. Nietypowo uroczyste rozpoczęcie kolejnego roku zmagań edukacyjnych nastąpiło 4 września 2023 r.
O godzinie 11.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kościele celebrowanej przez Księdza Józefa Kutka. Wypoczęci, uśmiechnięci, niektórzy troszkę zmartwieni zakończeniem wakacji stawiliśmy się w progach naszej Szkoły przed godziną 12.00, by jak co roku rozpocząć czas wytężonej pracy, zmagań z wyzwaniami edukacji, ale też zacząć czas spotkań z koleżankami i kolegami oraz przeróżnych imprez towarzyszącym naszej nauce.
Dziś powitaliśmy nasze nowe koleżanki i nowych kolegów z klasy pierwszej. Maluchy uroczyście ślubowały na sztandar szkoły w obecności starszych uczniów, Pani Dyrektor, nauczycieli i wzruszonych rodziców. Każdy pomyślał, że czas szybko mija, bo sami pamiętamy ten moment, gdy
nieporadnie ślubowaliśmy jako pierwszaki i wtedy nawet nie wiedzieliśmy, że zaczął się nowy etap naszego życia.Po części oficjalnej spotkaliśmy się z naszymi wychowawcami, później jeszcze odwiedziliśmy stare kąty naszej szkoły i cóż… Idziemy się przygotowywać na jutro. Witaj nowy roku szkolny!

Certyfikat EKO-WARZYWNIK
Świetlica szkolna otrzymała certyfikat za udział w projekcie EKO-WARZYWNIK, podejmując szereg działań.

Certyfikat EKO-WARZYWNIK
Świetlica szkolna otrzymała certyfikat za udział w projekcie EKO-WARZYWNIK, podejmując szereg działań.

Góra Grosza

„Jeden grosz znaczy niewiele,
ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu wielu dzieci.”
31 maja oficjalnie zakończyliśmy w naszej szkole akcję „Góra Grosza”, której celem jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Uczniowie naszej szkoły chętnie przystąpili do akcji wiedząc, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

EKO-WARZYWNIK

Świetlica szkolna kończy swoją przygodę z projektem EKO-WARZYWNIK. Prezentujemy nasze dokonania














